Ett Härligt år TACK alla

En stor ELOGE till alla våra DUKTIGA valpköpare   STORT GRATTIS till er alla

HOFFETROLLET'S

SM HOFFE 2019

BÄSTA AVELSKLASS 1:a pris 1plac och HP & BÄSTA UPPFÖDARGRUPP 1:a pris 1plac och HP

IMG_0032

NATIONELL UTSTÄLLNING

BÄSTA AVELSKLASS 1:a pris 1plac och HP & BÄSTA UPPFÖDARGRUPP 1:a pris 1plac och HP

69240530_352675312277616_9024653980357099520_n

Carina Larsson och BLACK BIZZI har tävlat i viltspår och fått en ny titel SE VCH SVENSK VILTSPÅRSCHAMPIONAT

Annette Rukke och BLAZE har varit på utställning hemma i norge och fick VERY GOOD

Camilla Andersson och CREZPO har blivit NORDIC CHAMPIONAT + 3 st BIR och 2 st BIM, 2:a pris i Lydnadsklass 1

Rolf  & Annica Johansson och CHELSIE 4st 1:a priser i klass 3 och därmed KVALAT in till SM lydnad, RIKSMÄSTARE i Lydnad SM HOFFE 2019, Utställningsringen Öppenklass EXCELLENT och CK 1BTKL och BIM 

received_2291248941204179

Ida Person och EXCALIBUR "HRIM" har tävlat i Bruksklass Appell och fått både GODKÄND och blivit UPPFLYTTADE och lydnad startklass GODKÄND, även GODKÄND EXTERIÖRDEL

Cecilie Thormodsrud och ERON har både tävlat i brukset Appellklass spår GODKÄND + UPPFLYTTAD Lydnad startklass GODKÄND + UPPFLYTTAD, Utställning bruksklass EXCELLENT CK 2BHKL R-CERT, GODKÄND EXTERIÖRDEL Bruks norge Spår klass D UPPFLYTTAD, Klass C GODKÄND. Eron avslutade det här året med att springa i utställningsringen i Letohallen fick superfin kritik och bedömning EXCELLENT CK och BIM CERT

Marianne Ståhl och EROZ har tävlat i Bruks Appellklass och blivit GODKÄNDA dom har även varit i spökskogen med fint resultat GODKÄND MENTALTEST och SKOTTFAST, utställning öppenklass GOOD och utställning EXELLENT HP och BIR, Viltspårsprov anlagprov GODKÄND

Anna Johansson och ELOF "ECHO" Drag GRÖNT KORT utställning Öppenklass EXCELLENT 4 BÄSTA HANE SM HOFFE 2019, ECXELLENT CK 1BHKL och BIR, GODKÄND EXTERIÖRDEL

Ulrika Mellander och EXXON har gjort debut i lydnad startklass och blev UPPFLYTTAD och varit på Utställning  öppenklass EXCELLENT CK 3BHKL

Annica Johansson och ELEKTRA "EJJA" GODKÄND EXTERIÖRDEL Utställning EXCELLENT CK 4BTKL  SM HOFFE 2019, Bruks Appellklass GODKÄND och UPPFLYTTAD

May Linn Buberg och FIXA "DELTA" MH KÄND MENTAL STATUS och SKOTTFAST

Eva Hortlund och FESTIS "ADA" Utställning  INT Juniorklass VERY GOOD, Juniorklass BIR och HP, Juniorklass 1:a pris HP BIR och BIG1

Celina Roos och FABIAN "FABBE" Utställning EXCELLENT CK BÄSTA JUNIORHANE 2BHKL, MH KÄND MENTAL STATUS och SKOTTFAST

Gun Olsson och FANNIE MH KÄND MENTAL STATUS och SKOTTFAST, Utställning Juniorklass VERY GOOD 1 BÄSTA JUNIORTIK, GOOD SM HOFFE 2019 Valpklass 6-9 mån 1:a pris HP, Valpklass 4-6 mån HP och BIR-Valp

Marianne Yngve och FIXIE MH KÄND MENTAL STATUS och SKOTTFAST, Utställning Juniorklass VERY GOOD 2 BÄSTA JUNIORTIK, valpklass 6-9mån 1:a pris plac1 HP och BIR-Valp, valpklass 4-6mån plac1 HP och BIR-valp.

Micke Stjernberg och FREJA "LEXIE" MH KÄND MENTAL STATUS  och SKOTTFAST

Malin Berndtsson och FAXE MH KÄND MENTAL STATUS och SKOTTFAST

Julia Ängstål och FACE "LEIA" MH KÄND MENTAL STATUS och SKOTTFAST, Lydnad Startklass UPPFLYTTAD, Utställning Juniorklass NAT EXCELLENT CK BÄSTA JUNIORTIK 1BTKL och BIR, juniorklass INT ECELLENT CK BÄSTA JUNIORTIK 1BTKL och BIR, Juniorklass HP och BIR valpklass 4-6mån  plac1 HP och BIR-VALP. Drag Lydnadsprov för draghund DRAGSJUAN.

Annica & Rolf Johansson FLYTEZZ "TEZZ" MH KÄND MENTAL STATUS och SKOTTFAST, Lydnad Startklass UPPFLYTTAD, Utställning Juniorklass EXCELLENT CK 2 BÄSTA JUNIORTIK SM HOFFE 2019, juniorklass NAT EXCELLENT, juniorklass Nordic Dog Show VERY GOOD 3 BÄSTA JUNIORTIK

Tina Löwenhielm och FOZZIE MH KÄND MENTAL STATUS och SKOTTFAST