2019

191013 FACE "LEIA" Lydnad STARTKLASS 163 poäng 1:a pris UPPFLYTTAD. Piteå brukshundklubb

191013 FANNIE, FIXIE, FIXA "DELTA" FABIAN och FOZZIE Mentalbeskrivning MH, Alla godkända resultat med KÄND MENTAL STATUS, Lerums brukshundklubb

191012 FAXE Mentalbeskrivning MH KÄND MENTAL STATUS, Borlänge brukshundklubb

191006 FLYTEZZ "TEZZ" Lydnadsklass Start 186 poäng 1:a pris och UPPFLYTTAD Färgelanda brukshundklubb

191006 EXXON Lydnadsklass Start 164 poäng 1:a pris och UPPFLYTTAD Färgelanda brukshundsklubb

191006 CREZPO Lydnadsklass 1 200 poäng och ett 3:e pris Färgelanda brukshundklubb

191006 CHELSIE Lydnadsklass 3 261,5 poäng 1:a pris Färgelanda brukshundklubb

191012 BLACK BIZZI Viltspår 3 st 1:a priser i Öppen klass ochh därmed en fin titel som SVCH Svensk Viltspårs Championat

190922 CREZPO Lydnadsklass1 224,5 poäng 2:a pris, Uddevalla Schäferhundsklubb

190922 FACE "LEIA" Mentalbeskrivning MH Känd mental status, Umeå Schäferhundsklubb

190914 CHELSIE Lydnadsklass3 274,5 poäng 1:a pris, Eds brukshundklubb

190914 CREZPO Lydnadsklass1 222,5 poäng 3:e pris, Eds brukshundklubb

190910 BLACK BIZZI Viltspårsprov - Rådjur Anlagsprov GODKÄND

190909 FIXIE Utställning Juniorklass VERY GOOD plac2, Ölands Kennelklubb

190909 FANNIE Utställning Juniorklass VERY GOOD plac1, Ölands Kennelklubb

190907 EROZ Bruks Appellklass 151 poäng GODKÄND, Surahammars bk

190824 AVELSKLASS 1:a pris plac 1 och HP, NAT Ljungskile Backamo

190824 UPPFÖDARGRUPP 1:a pris plac 1 och HP, NAT Ljungskile Backamo

190824 CHELSIE NAT utställning Öppenklass EXCELLENT CK och BIM, Ljungskile Backamo

190824 ELOF "ECHO" NAT Utställning Öppenklass EXCELLENT CK och BIR, Ljungskile Backamo

190824 EXXON NAT Utställning Öppenklass EXCELLENT CK, Ljunskile Backamo

190824 FABIAN NAT Utställning Juniorklass EXCELLENT CK och BÄSTA JUNIORHANE, Ljungskile Backamo

190824 FLYTEZZ "TEZZ" NAT Utställning Juniorklass EXCELLENT, Ljungskile Backamo

190822 FACE "LEIA" Drag Lydnadsprov för draghund Dragsjuan 116 poäng. Luleå

190817 ELOF "ECHO" Drag GRÖNT KORT Svenska Hovawartklubben LO Västra. SBK Göteborgsavdelnigen

190817 FACE "LEIA" NAT Utställning Juniorklass EXCELLENT CK 1 BTKL och BIR Norrbottens Kennelklubb Övrekalix

190817 BLAZE Utställning Öppenklass VERY GOOD, Norska Kennelklubben Lillhammer

190720 CHELSIE Lydnadsklass3 272 poäng 1:a pris Eds brukshundsklubb

190720 EROZ Utställning Öppenklass GOOD, Wästermanlands Kennelklubb, Västerås

190713 FACE "LEIA" Utställning Juniorklass EXCELLENT CK 1BÄSTA TIK och BIR, Södra Norrbottens Kennelklubb, Piteå

190707 UPPFÖDARGRUPP 1 PLACERING och HP, SM HOFFE 2019 Sv Hovawartklubben Osby

190707 AVELSGRUPP 1 PLACERING och HP, SM HOFFE 2019 Sv Hovawartklubben Osby

190707 ELEKTRA "EJJA" Utställning med IHF status Öppenklass EXCELLENT CK och blev 4 BÄSTA TIK i konkurrensbedömningfinalen. Godkänd Exteriörbeskrivning, SM HOFFE 2019 Sv Hovawartklubben Osby

190707 ERON Utställning med IHF status Bruksklass EXCELLENT CK och blev 2 BÄSTA HANE i konkurrensbedömningsfinalen, tävlade vidare och fick ett R-CERT, Godkänd Extriörbeskrivning, SM HOFFE 2019 Sv Hovawartklubben Osby

190707 ELOF "ECHO" Utställning med IHF status Öppenklass EXCELLENT och blev 4 BÄSTA HANE i Öppenklass, Godkänd Exteriörbeskrivning, SM HOFFE 2019 Sv Hovawartklubben Osby

190707 FLYTEZZ "TEZZ" Utställning med IHF Status Juniorklass EXCELLENT CK och blev 2 BÄSTA TIK i konkurrensbedömningfinalen bland juniortikarna, SM HOFFE 2019 Sv Hovawartklubben Osby

190707 FANNIE Utställning med IHF Status Juniorklass GOOD, SM HOFFE 2019 Sv Hovawartklubben Osby

190705 ERON Lydnad STARTKLASS 157,5 poäng GODKÄND, Bruks Appell-Spår 214,5 poäng UPPFLYTTAD och 1:a PLACERING, SM HOFFE 2019. Sv Hovawartklubben Osby

190705 EXCALIBUR "HRIM" Lydnad STARTKLASS 140 poäng GODKÄND, Bruks Appellklass-Spår 167,75 poäng GODKÄND 3:e placering, SM HOFFE 2019, Sv Hovawartklubben Osby 

190705 CHELSIE Lydnad klass 3 260,5 poäng 1:a pris RIKSMÄSTARE i Lydnad SM HOFFE 2019, Sv Hovawartklubben Osby

190616 FESTIS "ADA" INT Utställning Juniorklass VERY GOOD 2 plac, Västerbottens Kennelklubb, Vännäs   

190609 CREZPO Utställning Championklass Excellent CK BIR och NORDIC CERT Nordic Dog Show, Norra Älvsborg Kennelklubb. Resta Gård Vänersborg

190609 FLYTEZZ "TEZZ" Utställning Juniorklass VERY GOOD Nordic Dog Show, Norra Älvsborg Kennelklubb. Resta Gård Vänersborg 

190608 CHELSIE Lydnad klass 3 234 poäng och ett 2:a pris. Färgelanda bhk

190606 FESTIS "ADA"Utställning Juniorklass Inoff  1 pris HP BIR och BIG 1. Burträsk Hundklubb

190518 FIXIE Utställning Valpklass 6-9 mån 1 pris placering 1 HP och BIR-valp Nordic Dog Show, Hässleholm

190518 FANNIE Utställning Valpklass 6-9 mån 1 pris placering 2 och HP Nordic Dog Show, Hässleholm

190518 LEIA Utställning inoff Juniorklass HP och BIR 

190512 FLYTEZZ "TEZZ" Utställning Valpklass 6-9 mån Placering 1, Skarborgs Kennelklubb, Lidköping

190505 ERON Lydnad Sklass 170 poäng 1:a pris UPPFLYTTAD, Tanum

190502 ERON Spår Klass D 603,5 poäng UPPFLYTTAD Hönefoss, NORGE

190421 ERON Spår appellklass 168 poäng GODKÄND Tanums bhk

190421 EJJA Spår appellklass 202,5 poäng UPPFLYTTAD Tanums bhk

190420 CHELSIE Lydnad klass3 250,5 poäng 2:a pris. Färgelanda 

190330 FIXIE Utställning Valpklass 4-6mån plac1 HP och BIR-Valp. Sydskånska Kennelklubben INT

190310 LEIA utställning Valpklass 4-6mån plac1 HP och BIR-Valp. Kalix Kennelklubb

190224 FANNIE Utställning Valpklass 4-6mån plac1 HP och BIR-Valp Nordskånska Kennelklubbens valp och veteranklass, Hässleholm Skåne.

190221 ECHO Röntgen HD A  ED ua (0) DV Bäckefors

190106 CREZPO Utställning Championklass Excellent CK CACIB och BIM Kvalificerad till Cruft's 2020 MyDog Göteborg

190103 EDISON  HD B ED ua (0) Evidensia Södra Djursjukhuset

2018

181116 Eron Utställning Unghundslass Excellent Dogs4all Lilleström, Norge

181013 Exxon, Eron, Eroz, Hrim och Ejja MH Känd Mental Status, Uddevalla Schäferhundsklubben 

181006 Echo MH Känd Mental status, Uddevalla Schäferhundsklubben

180908 Ejja Bruks Appellklass 195 poäng GODKÄND 3:e plac Färgelanda

180905 Ejja HD A och ED ua (0) Åmål-Säffle vet.

180904 F-kullen 11 valpar 3 hanar och 8 tikar alla SMT

180826 Ejja Utställning EXCELLENT CK Bästa Juniortik 1 BTKL och BIM Svenska Kennelklubben Backamo, Ljungskile 

180826 Chester "Rex" Utställning EXCELLENT CK 1 BHKL och BIR Svenska Kennelklubben Backamo, Ljungskile

180825 Crezpo Utställning EXCELLENT CK Utne Camping Norska Hovawartklubben

180721 Crezpo Lydnad klass 1 178,5 poäng  3:e pris Eds BHK

180721 Ejja Lydnad Start GODKÄND 150 poäng Eds BHK

180714 Crezpo Lydnad klass 1, 214,5 poäng 3:e pris Färgelanda BHK

180713 Crezpo Lydnad klass 1, 199,5 poäng 3:e pris Uddevalla BHK

180713 Ejja Lydnad startklass 135,5 poäng GODKÄND Uddevalla BHK

180708 Echo Utställning Juniorklass VERRY GOOD JUKK placering 1, Sv Hovawartklubben Södra Lo:t Osby, Skåne

180707 Crezpo Utställning Championklass Excellent CK 2 BHK Hallands Kennelklubb Nordic Dog Show Tvååker

180706 Crezpo utställning Championklass Excellent CK 1 BHK BIR NORDIC CERT Hallands Kennelklubb Nordic Dog Show Tvååker

180706 Hrim Utställning Juniorklass Excellent CK 2 BHK R-NORDIC CERT Hallands Kennelklubb Nordic Dog Show Tvååker

180701 Excalibur "Hrim" Utställnig Juniorklass VERRY GOOD plac 1, Södra Älvsborgs Kennelklubb, Borås

180628 Excalibur "Hrim" HD A  ED ua (0) Partille

180616 Chelsie Lydnad Class3 253 poäng 2:a pris, Eds bhk

180616 Ejja Lydnad Startklass 146,5 poäng GODKÄND, Eds bhk

180613 Ejja Lydnad Startklass 162,5 poäng UPPFLYTTAD, Uddevalla bhk

180613 Excalibur "Hrim" Lydnad Startklass 136 poäng GODKÄND, Uddevalla bhk

180613 Crezpo Lydnad klass 1 141 poäng 0-pris, Uddevalla bhk

180610 Hoffetrollet's Uppfödargrupp PLAC1 HEDERSPRIS Norra Älvsborg Kennelklubb Resta Gård Vänersborg

180610 Echo Utställning Juniorklass EXCELLENT Junkk 1 och BÄSTA JUNIORHANE Nordic Dog Show, INT Norra Älvsborg Kennelklubb Resta Gård Vänersborg

180610 Ejja Utställning Juniorklass EXCELLENT Junkk 1 Nordic Dog Show, INT Norra Älvsborg Kennelklubb Resta Gård Vänersborg

180610 Crezpo Utställning Championklass EXCELLENT CK NORDIC CERT och BIR Nordic Dog Show, INT Norra Älvsborg Kennelklubb Resta Gård Vänersborg

180610 Chelsie Utställning Öppenklass VERRY GOOD Ökk 1 Nordic Dog Show, INT Norra Älvsborg Kennelklubb Resta Gård Vänersborg

180603 Crezpo Utställning Championklass Excellent CK 1BKL NORDIC CERT BIM Sandefjord Norge

180601 Excalibur "Hrim" Utställning INOFF Excellent BIR & BIG4, Göteborg

180531 Eroz Viltspår Anlagsklass Godkänd Västmanland 

180520 Ejja Lydnad Startklass 154 poäng Godkänd, Uddevalla BHK

180520 Crezpo Lydnad klass1 215,5 poäng 3:e pris, Uddevalla BHK

180513 Crezpo Utställning Championklass Excellent CK 2BHK R-CERT R-CACIB Roskilde Danmark

180512 Crezpo Utställning Championklass Excellent CK 1BHK CACIB BIR Roskilde Danmark 

180511 Crezpo Utställning Championklass Excellent CK 2BHK R-NCAC (R-NORDIC CERT) Roskilde Danmark

180506 Chelsie Lydnad class3  261 poäng, 1:a pris Tanum bhk 

180501 Ejja Lydnad Startklass 108 poäng, Ej Godkänd Eds BHK

180501 Chelsie Lydnad class3 239,5 poäng 2:a pris Eds bhk

180501 Boris Lydnad Startklass 153,5 poäng GODKÄND Eds bhk

180428 Crezpo Lydnadsklass1 153,5 poäng, Färgelanda bhk

180428 Ejja Lydnad Startklass 139 poäng Godkänd, Färgelanda bhk

180428 Boris Lydnads Startklass, Färgelanda bhk

180203 Eroz INT Utställning Valpklass 6-9 mån 1:a pris och HP Smedjebacken, Svenska Rashundutställningen

180105 Crezpo INT Utställning Championklass Excellent CK CACIB och BIR & Kvalificerad till CRUFT'S i England 2019 Mydog2 Svenska Mässan Göteborg

180105 Elof "Ecko" INT Utställning Valpklass 6-9 mån placering 1 Mydog2 Svenska Mässan Göteborg

180105 Edison INT Utställning Valpklass 6-9 mån placering 2 Mydog2 Svenska Mässan Göteborg

180105 Excalibur "Hrim" INT Utställning Valpklass 6-9 mån placering 3, Mydog2 Svenska Mässan Göteborg

180105 Exxon INT Utställning Valpklass 6-9 mån placering 4 Mydog2, Svenska Mässan Göteborg domare Marit Sunde

180105 Elektra INT Utställning Valpklass 6-9 mån placering 2 Mydog2 , Svenska Mässan Göteborg domare Marit Sunde

180104 Crezpo INT Utställning Championklass Excellent CK BIR & NORDIC CERT MyDog1 Nordic Dog Show, Svenska Mässan Göteborg 

180104 Excalibur "Hrim" INT Utställning Valpklass 6-9 mån HP1 & BIR-Valp MyDog1 Nordic Dog Show, Svenska Mässan Göteborg 

2017

171217 Crezpo INT Utställning Championklass Excellent CK Stora Stockholms mässan 

171210 Crezpo Utställning Championklass Excellent  Helsinki (Helsingfors) Finland - Internationell

171209 Crezpo Utställning Championklass Excellent 2  CK 2  R-CACIB Helsinki Helsingfors Finland - Internationell

171208 Crezpo Utställning Championklass Excellent 1  CK 2  CACIB CERT och FI UCH Helsinki Helsingfors Finland - Internationell

171119 Blaze utställning Öppenklass Good Dogs4all Norge

171119 Crezpo Utställning Champinklass Excellent Dogs4all NORGE

171118 Exxon Utställning NAT 4-6mån PLAC 1 HP BIR-Valp Åstorp SBK Skånes Distrikt

171118 Ejja Utställning NAT 4-6mån PLAC 1 HP BIM-Valp Åstorp SBK Skånes Distrikt

171118 Ecko Utställning NAT 4-6mån PLAC 2 HP Åstorp SBK Skånes Distrikt

171117 Eron Utställning INT Dogs4All 4-6mån 1 BHK BIR-Valp NKK Lilleström

171111 Eroz Utställning 4-6 mån OP1 Insjö Nedansiljans BK

171029 Eroz Utställning 4-6 mån 1:a pris Köpings kennelklubb

170924 Chelsie Class3 212 poäng 3:e Pris Uddevalla Schäferhundsklubb

170923 Chelsie Class3 217,5 poäng 3:e pris Färgelanda

170917 Chelsie Class3 251 poäng 2:a pris Tanum 

170911 Chelsie Ögonlysning UA Norra Älvsborgs Kennelklubb NÄKK Trollhättan 

170909 Crezpo Bruks Godkänd Högreklass Spår NY titel SPH II & IHF-status Utställning BIM med IHF CERT och därmed IHF CHAMPION RM Svenska Hovawartklubben Örebro

170909 Dezzie Godkänt Exteriörbeskrivning och därmed KORAD IHF-status Verry Good på utställning RM Svenska Hovawartklubben Örebro

170827 Eron Utställning Microklass för valpar under 4 månader Excellent Norska Hovawartklubben

170827 Crezpo Utställning Championklass Excellent CK 3BHKL Norska Hovawartklubben 

170812 Dezzie Mentaltest  godkänt MT 370 poäng Skottfast Uddevalla Schäferhundsklubb  

170708 Crezpo Utställning Championklass Excellent CK BHKL1 BIR Tvååker

170707 Crezpo Utställning Championklass Excellent  CK Bhkl1 CACIB BIR Tvååker

170630 Chester Godkänt Anlagsprov Vänersborg

170604 Crezpo Utställning Championklass Excellent CK  R-CACIB Norrköping

170603 Crezpo Utställning Championklass BIM CACIB Norrköping

170602 E-KULLEN föds 8 valpar

170529 Disco HD A  ED ua (0) Xi djursjukhus

170521 Crezpo Utställning Championklass Excellent CK 4 bhkl Fredricia Danmark

170520 Chester Nose Work Eukalyptos klass 1 75 poäng Orust 

170510 Dezzie Ögonlysning u.a Visar inga tecken på ärftlig ögonsjukdom Karlstad

170507 Camson Utställning Öppenklass Excellent och CK  Sv.Hovawartklubben Östra Lo:t Åkersberga

170219 Crezpo utställning Championatklass Excellent CK BHKL1 CACIB BIR C.I.E Norska kennelklubben Bö Telemark Norge

170219 Blaze utställning öppenklass VG. Norska kennelklubben Bö Telemark Norge

170212 Crezpo Lydnad startklass 171 poäng 1:a pris LD STARTKLASS Vara-Grästorp Nossebro

170107 Crezpo Rallylydnad Nybörjare 87 poäng Godkänd Mellerud RLD N 

170106 Boris Nose Work Eukalyptos klass 1  50 poäng MyDog Hundmässan i Göteborg

2016

161229 Crezpo utställning Championklassen Excellent CK BHKL1 BIR Lettohallen/Dal Norge

161203 Crezpo Utställning Championklass Excellent CK 1 BHKL 2 CACIB prel Stockholm mässan

161119 Blaze Utställning Öppenklass Excellent Norska Hovawartklubben

161029 Chester Godkänt Doftprov i Eukalyptus Uddevalla

161015 Camson Bestått BH-Prov för IPO

161009 Disco Godkänd Exteriörbeskrivning Södertälje

161008 Boris Godkänt doftprov i Eukalyptus Årjäng

160928 Dezzie HD grad A  ED ua (0) Åmål-Säffle

160917 Camson Lydnadsklass 2 168,5 poäng 1:a pris LPII Haninge 

160917 Boris Appell-spår 242 poäng UPPFLYTTADE Bengtsfors

160917 Crezpo Lydnadsklass 1  132,5 poäng 3:e pris Ed

160917 Fidji Lydnadsklass Elit 267 poäng 1:a pris Ed

160910 Crezpo BPH prov Godkänt Göteborg

160903 Crezpo Utställning Championklass Excellent CK och 2BHKL + Bästa Championhane Danska hovawartklubben Roskilde Danmark

160828 Dezzie Nationell Utställning Unghundsklass Excellent Backamo Ljungskile

160828 Crezpo Nationell Utställning Championklass Excellent CK och BIR Backamo Ljungskile

160827 Blaze Utställning Öppenklass VG Norska Hovawartklubben Specialen med IHF-status ÅL Norge

160827 Crezpo Utställning Championklass Excellent CK IHF-CERT BIS Norska Hovawartklubben Specialen med IHF-status  ÅL Norge

160820 Fidji Lydnadsklass Elit 277,5 poäng 1:a pris Strömstad

160817 Camson Lydnadsklass 2 161 poäng 1:a pris Gnesta/Trosa 

160813 Fidji Lydnadsklass Elit 241 poäng 2:a pris Ed

160808 Dunga Röngen HD grad A  ED ua (0) Ale

160807 Fidji Lydnadsklass Elit 272 poäng 1:a pris Vänersborg

160807 Crezpo Lydnadsklass 1 115 poäng 3:e pris Vänersborg

160806 Boris Appell-spår 216 poäng Godkänd Mellerud

160716 Fidji Lydnadsklass Elit 262 poäng 1:a pris Ed

160713 Fidji Lydnadsklass Elit 290,5 poäng 1:a pris Färgelanda

160710 Crezpo Utställning Championklass IHF-CERT BIM Svenska Hovawartklubben Södra lo:t Osby

160709 Crezpo Utställning Championklass BIM Tvååker

160708 Crezpo Utställning Championklass C.I.B BIR CACIB Tvååker

160703 Crezpo Lydnadsklass 1  142 poäng 2:a pris Råhagen

160703 Fidji Lydnadsklass Elit 297 poäng 1:a pris Råhagen

160701 Crezpo Anlagsprov Viltspår GK Dalsland

160619 Camson Lydnadsklass 2  162 poäng 1:a pris Nynäshamns Skärgårdscupen UPPLYTTAD

160618 Black Bizzie Lägreklass-spår 447 poäng UPPFLYTTAD RM Mellansvenska Svenska Hovawartklubben Hofors

160618 Fidji Lydnadsklass Elit 286 poäng 1:a pris 1 plac Ed

160618 Crezpo Lydnadsklass 1  121 poäng 3:e pris Ed

160618 Camson Lydnadsklass 2  137,5 poäng 3:e pris Nynäshamns Skärgårdscupen

160612 Crezpo Utställning Bruksklass Excellent CK BIR CERT CACIB och därmed SE UCH NORD UCH Norra Älvsborgs Kennelklubb Restad Gård Vänersborg

160612 Boris Appell-Spår 177 poäng Ludvika

160612 Black Bizzie Lägre-Spår 404,75 poäng GODKÄND Söderhamns

160606 Camson Lydnadsklass 2  153,5 poäng 2:a pris Södertälje

160604 Blaze Utställning Öppenklass Excellent NKK Drammen

160604 Crezpo Utställning Championklass Excellent CK 3Bhkl NKK Drammen

160528 Crezpo Lägre-Spår 460,75 poäng UPPFLYTTAD Färgelanda

160527 Crezpo Lydnadsklass 1  167,5 poäng Uddevalla

160522 Camson Lydnadsklass 2  150,5 poäng 2:a pris Botkyrka

160515 Boris Appell-spår 215 poäng Godkänd Vänersborg

160514 Camson Lydnadsklass 2  130 poäng 3:e pris Nynäshamns

160514 Disco Lydnadsklass 1  152,5 poäng 2:a pris Valbo

160514 Crezpo Lydnadsklass 1  169,5 poäng 1:a pris Tanum

160508 Camson Exteriörsbeskrivning Godkänd Hovawartklubben Mellansvenska Lo:t Södertälje

160508 Disco Mentalbeskrivning MH Känd Mental Status Skutskär

160507 Crezpo Utställning Bruksklass Excellent Lidköping

160501 Fidji Lydnadsklass Elit 282,5 poäng Ed

160430 Dezzie Mentalbeskrivning MH Känd Mental Status Schäferhundsklubben Uddevalla

160430 Chester "Rex" Mentaltest MT 359 poäng Godkänd Schäferhundsklubben Uddevalla

160430 Chelsie Mentaltest MT 471 poäng Godkänd Schäferhundklubben Uddevalla

160423 Fidji Lydnadsklass Elit 280 poäng 1 plac 30:e Färgelanda

160420 Dunga "Basse" Mentalbeskrivning MH känd mental status Göta

160417 Camson "Sam" Mentaltest MT godkänd 471 poäng sv.hovawartklubben östra lo:t Södertälje brukshundklubb

160402 Crezpo Lägreklass Spår 372.25 poäng Godkänd Tjörn

160108 Crezpo Utställning  Excellent CK MyDog. Göteborg

160107 Crezpo Utställning Excellent CK R-CACIB MyDog. Göteborg

2015

151229 Crezpo Utställning Excellent plac 1 CK CERT Lettohallen Norge ny titel NO UCH

151213 Crezpo utst Excellent CK Öppenklass Stockholm Hundmässa

151205 Crezpo Utst Excellent Öppen klass Kongsberg Norge

151115 Disco utst Verry Good Juniorklass Mellansvenska Hovawartklubben Rättvik

151114 Chelsie utst Excellent CK Öppenklass Skånes Distrikt Åstorp

151114 Disco Utst Excellent juniorklass Mellansvenska Hovawartklubben Rättvik

151025 Blaze Bestått Funksjonsanalyse FA Norska Kennelklubben Båstad

151025 Chelsie Appellklass spår 274 poäng 1 placering Uppfl

151018 Camson Lkl II 132,5 poäng 3:e pris Haninge

151004 Black Bizzi Lkl I 175,5 poäng 1 plac Sandviken

150926 Chelsie Lkl Elit 274 poäng 1:a pris Färgelanda

150919 Chelsie Lkl Elit 260 poäng 1:a pris ED

150912 Bizzi Appellklass spår Uppflyttad Bollnäs

150912 Crezpo Appellklass spår Uppflyttad Färgelanda

150905 Chelsie Lkl Elit 282 poäng 1:a pris Vara-Grästorp SE LCH LPELIT

150904 Chelsie Lkl Elit 257,5 poäng 1:a pris Mellerud

150822 Uppfödargrupp Plac 1 HP

150822 Disco utst 6-9 Valpklass HP BIR-valp NAT V:a Kennelklubben Ljungskile

150822 Blackie Utst Öppen klass Excellent NAT V:a Kennelklubben Ljungskile

150822 Blaze Utst Öppen Klass Excellent NAT V:a Kennelklubben Ljungskile

150822 Boris Utst Öppen klass Verry Good NAT V:a Kennelklubben Ljungskile

150822 Chelsie Utst Unghundsklass Excellent CK 2 BTKL NAT V:a Kennelklubben Ljungskile

150822 Crezpo Utst Unghundsklass Excellent CK 2 BHKL NAT V:a Kennelklubben Ljungskile

150809 Chelsie Lkl Elit 272,5 poäng 1:a pris ED

150808 Chelsie Lkl Elit 253,5 poäng 2:a pris Strömstad

150808 Crezpo Appellklass 168 poäng Godkänd Mellerud

150802 Blaze utst Öppenklass Excellent Hallingsdalsutställning Nesbyen

150801 Blaze Utst Öppenklass Excellent CK CERT BIR Hallingsdalsutställning Nesbyen

150731 Boris Lkl I 124 poäng 3:e pris Kil

150708 Boris Lkl I 113 poäng 3:e pris Färgelanda

150708 Camson Lkl I 179 poäng 1:a pris Färgelanda

150708 Blackie Lkl I 160,5 poäng 1:a pris Färgelanda

150708 Fidji Lkl Elit 256 poäng 1:a pris Färgelanda

150708 Chelsie lkl III 266,5 poäng 1:a pris Färgelanda

150705 Crea Unghundklass NAT Utst Excellent CK BIM Alfta

150705 Crezpo Öppenkl Excellent CK 4 bästa hane RM Sv.hovawrtklubben Osby

150705 Crezpo Godkänd Exteriörbeskrivning RM Sv.hovawartklubben Osby

150705 Chelsie Unghundsklass NAT utst Excellent CK BÄSTA UNGHUND RM Sv.hovawartklubben Osby

150704 Chelsie Godkänd Exteriörbeskrivning RM Sv.hovawartklubben Osby

150703 Chelsie Lkl III 244 poäng 2:a pris RM Sv.hovawartklubben Osby

150703 Blackie Lkl I 174 poäng 1:a pris RM Sv.hovawartklubben Osby BÄSTA LYDNADSHOFFE 2015

150703 Fidji Lkl Elit 256,5 poäng 1:a pris RM Sv.hovawartklubben Osby ÅRETS RIKSMÄSTARE I LYDNAD 2015

150621 Crezpo Unghundsklass INT utst Excellent CK CERT CACIB BIM Vejen Danmark

150620 Crezpo Unghundsklass INT utst Excellent CK R-CERT 3BHKL Vejen Danmark

150614 Bizzi Öppen klass NAT utst GOOD Svenska Hovwartklubben Avesta

150614 Bizzi Godkänd Exteriörbeskrivning Avesta

150614 Chelsie Lkl III 286,5 poäng 1:a pris LPIII ED

150614 Fidji Lkl Elit 252,5 poäng 2:a pris ED

150614 Blackie Lkl I 108,5 poäng 3:e pris ED

150607 Crezpo Unghundsklass NAT utst Excellent CK BIR Resta Gård Vänersborg

150606 Chelsie Lkl III 255 poäng 2:a pris Elfsborg

150606 Blackie Lkl I 151,5 poäng 7,575 plac 7 Stora DalslandsCupen Färgelanda

150605 Blackie Rallylydnad 70 poäng GK DalslandsCupen Färgelanda

150605 Fidji Rallylydnad 100 poäng DalslandsCupen Färgelanda

150523 Chelsie Lkl III 254 poäng 2:a pris Vänersborg

150522 Chelsie Lkl III 246 poäng 2:a pris Uddevalla

150517 Crea Mentalbeskrivning MH Känd mental status Järvsö BHK

150516 Blackie ICKE godkänt Mentaltest Schäferhundklubben Uddevalla

150516 Bizzi Godkänt Mentaltest MT Schäferhundklubben Uddevalla

150516 Boris Godkänt Mentaltest MT Schäferhundklubben Uddevalla

150515 Chelsie Lkl III 278,5 poäng 1:a pris Specialklubben för västgötaspets Tånga Hed Vårgårda

150508 Chelsie Lkl III 265 poäng 1:a pris Skövde

150502 Chester, Camson, Crezpo & Chelsie. Mentalbeskrivning MH Känd mentalstatus Schäferhundsklubben Uddevalla

150501 Fidji LElit 259 poäng 1:a pris ED

150501 Chelsie Lkl III 230,5 poäng 2:a pris ED

150411 Chelsie Lkl III 244,5 poäng 2:a pris Bengtsfors

150404 Blaze INT utst Öppenklass Very Good 1 konk Letohallen Norge

150404 Crezpo INT utst Juniorklass Excellent CK Svensk Juniorvinnare 2015 Kistamässan Stockholm

150321 Boris Appell-Spår 186 poäng GK Orust

150106 Crezpo INT Utst Juniorklass Excellent CK & BIR MyDog Svenska Mässan Göteborg

150105 Crezpo INT utst Juniorklass Excellent CK  2 Bhkl MyDog Svenska Mässan Göteborg

2014

141213 Crezpo INT utst Juniorklass Very Good plac 2 Stockholms Hundmässa

141129 Chelsie Lkl III 229,5 poäng 2:a pris Varberg

141116 Crezpo INT utst Juniorklass CERT och Nordisk Junior Vinnare-2014 Dogs4all Lilleström Norge

141114 Crezpo INT utst Juniorklass CERT och Norsk Junior Vinnare-2014 Dogs4all Lilleström Norge

141101 Chelsie LKl III 266 poäng 1:a pris Klubbmästare i Lydnad 2014 Färgelanda

140928 Chelsie Lkl II 182 poäng 1:a pris LPII Schäferhundklubben Uddevalla

140927 Fidji Elit 292 poäng 1:a pris Färgelanda

140927 Chelsie Lkl II 170,5 poäng 1:a pris Färgelanda

140921 Chelsie Lkl II 190 poäng 1:a pris ED

140921 Crezpo NAT utst Juniorklass Excellent plac 1 RM IHF-Status Svenska Hovawartklubben Södertälje

140921 Camson NAT utst Juniorklass Very Good RM IHF-Status Svenska Hovawartklubben Sädertälje

140920 Boris Bruks Appell-Spår 216,25 poäng GK Bengtsfors

140913 Chelsie Lkl I 180 poäng 1:a pris Falbygden Falköping

140831 Blaze NAT utst Öppenklass Very Good IHF-status Norska Hovawartklubben

140830 Blaze NAT utst Öppenklass Very Good IHF-Status Norska Hovawartklubben

140824 Boris NAT utst Öppenklass Excellent CK BIM Backamo Ljunskile

140824 Chelsie NAT utst Juniorklass Excellent CK 3 Btkl Backamo Ljunskile

140824 Crezpo NAT utst Juniorklass Very Good Backamo Ljunskile

140817 Crezpo INT utst Juniorklass Excellent plac 1 Bjerke Norge

140817 Blaze INT utst Öppenklass Excellent plac 1 Bjerke Norge

140810 Fidji Lkl Elit 273 poäng 1:a pris ED..25 1:a prsier

140803 Crezpo INT utst Valpklass 6-9mån HP & BIR Småland-Ölands Kennelklubb Jönköping

140802 Crezpo INT utst Valpklass 6-9mån HP & BIR Småland-Ölands Kennelklubb Jönköping

140801 Crezpo INT utst Valpklass 6-9mån HP & BIR Småland-Ölands Kennelklubb Jönköping

140803 Blaze NAT utst Öppenklass Excellent Norge

140802 Blaze NAT utst Öppenklass Excellent Norge

140802 Fidji elit 229 poäng Säffle

 140713 Crezpo NAT utst Valpklass 6-9mån HP & BIR Tvååker

140712 Crezpo INT utst Valpklass 6-9mån HP & BIR Tvååker

 140711 Fidji elit 272 poäng Bengtsfors

140709 Fidji elit 264 poäng Färgelanda

140707 Fidji elit 260,5 poäng Mellerud

140706 Chelsie NAT utst Valpklass 6-9mån HP &  2Bästa valp svenka Hovawartklubben Osby

140706 Blackie NAT Öppenklass Excellent svenska Hovawartklubben Osby

 140706 Boris utst Öppenklass Excellent CK  2 Bhkl Svenska Hovawartklubben Osby

140705 Boris GK Exteriörbeskrivning Svenska Hovawartklubben Osby

140614 Fidji elit 272 poäng ED

140607 Blackie INT utst Unghund Excellent CK Resta Gård Vänersborg

140607 Boris INT utst Unghund Excellent CK 3 Bhkl Resta Gård Vänersborg

140607 Blaze INT utst Unghund Excellent CK Resta Gård Vänersborg

140607 Chelsie INT utst Valpklass 6-9mån HP & BIR Resta Gård Vänersborg

140607 Crezpo INT utst Valpklass 6-9mån HP & BIM Resta Gård Vänersborg

140531 Crezpo INOFF utst Valpklass HP & BIR Orust

140529 Chelsie INOFF utst Valpklass HP & BIR Dingle

140529 Crezpo INOFF utst Valpklass HP & BIM Dingle

140524 Fidji elit 287 poäng Vänersborg

140511 Fidji elit 283 poäng Tanum

140503 Fidji elit 274 poäng Färgelanda

140501 Chelsie INOFF utst Valpklass HP & BIR BIG-valp 1 Vara-Grästorp

140501 Crezpo INOFF utst Valpklass HP & RIM Vara-Grästorp

140330 Blaze INT utst Excellent CK R-CERT Letohallen Norg

140305 Fidji Årets Lydnads Hoffe 2013 Svenksa Hovawartklubben

140104 Boris INT utst Unghund Very Good 1 MyDog Göteborg

2013

131116 Baze INT utst Juniorklass Very Good 1 Dogs4all Norge

131019 B-Kullen Boris, Beowulf, Blaze, Bizzi och Blackie GK MH Mentalbeskrivning Schäferhundklubben Uddevalla

131019 Ataya GK MH Mentalbeskrivning Shäferhundklubben Uddevalla

131015 Fidji elit 273 poäng Färgelanda

130922 Fidji elit 276 poäng ED

130908 Blaze NAT utst Juniorklass Very Good IHF-status Norska Hovawartklubben Hurdalssjön

130907 Fidji elit IHF VM-Lydnad 2013 Norska Hovawartklubben Hurdalssjön

130901 Boris NAT utst Juniorklass Very Good RM IHF-Status Svenska Hovawartklubben Tånga Hed Vårgårda

130901 Blackie NAT utst Juniorklass Very Good RM IHF-Status Svenska Hovawartklubben Tånga Hed Vårgårda

130824 Blaze INT utst Juniorklass Excellent CK 2 Btkl Norska Kennelklubben Bjerke

130824 Boris NAT utst Juniorklass Very Good1 Västra Kennelklubben Backamo Ljungskile

130824 Blackie NAT utst Juniorklass Very Good1 Västra Kennelklubben Backamo Ljungskile

130814 Esska KM Lydnad lklII 180 poäng Råhagen Uddevalla

130811 Fidji elit 279,5 poäng ED

130813 Blaze INT utst Juniorklass Excellent CK CERT 1Btkl BIR Nesbyen

130712 Fidji elit 281,5 poäng Bengtsfors

130706 Fidji elit 282 poäng ED

130615 Fidji elit 296 poäng ED

130608 Boris INT utst Juniorklass Excellent Norra Älvsborg Kennelklubb Vänersborg

130608 Blackie INT utst Juniorklass Very Good Norra Älvsborg Kennelklubb Vänersborg

130601 Blaze INT utst Juniorklass Excellent CK 3 Btkl Norska Kennelklubben Drammen

130524 Fidji elit 265,5 poäng Vänersborg 

130501 Fidji elit 287,5 poäng ED

130427 Blackie INOFF utst Juniorklass HP & BIR Vara-Grästorp

130413 Fidji elit 267 poäng Bengtsfors

130310 Beowulf NAT utst Valpklass 4-12mån HP svenska Hovawartklubben Rättvik

130310 Bizzi NAT utst Valpklass 4-12mån HP svenka Hovawartklubben Rättvik

130227 Fidji Årets Lydnads Hoffe 2012 Svenska Hovawartklubben

130210 Blaze INT utst Valpklass 6-9mån HP & BIR Letohallen Eidsvoll

130105 Boris INT utst Valpklass 6-9mån HP & BIR MyDog Göteborg

2012

121228 Blaze INT utst Valpklass 6-9mån HP & BIR Letohllen Eidsvoll

121208 Boris INOFF utst Valpklass 4-6 mån HP & BIR HotDogs UF Dingle

121110 Blaze utst Valpklass 4-6mån HP & BIM Kongsberg 

121103 Fidji elit 223, poäng Lidköping

121013 Esska Lkl III 232,5 poäng KM 7,25 poäng Färgelanda

121006 Fidji elit 274 poäng Bengtsfors

120929 Ajax Lkl II 149,5 poäng Färgelanda

120929 Fidji elit 251 poäng Färgelanda

120923 Ajax Lkl II 159 poäng ED

120914 Fidji elit 275,5 poäng Grand Pix Göteborg-Möndal

120908 Fidji elit 234 poäng Trollhättan

120907 Fidji elit 209 poäng Stenungsund

120807 B-Kullen GK MV Mentalbeskrivning Valp

120711 Ajax Lkl II 161,5 poäng LPII Färgelanda

120708 Ajax Lkl II 166 poäng Bengtsfors

120612 Ajax Lkl II 178 poäng Uddevalla

120527 Esska Lkl III 271,5 poäng Uddevalla

120429 Fidji elit 260,5 poäng Färgelanda

120429 Ajax Lkl II 129 poäng Färgelanda

120421 Atacha och Azko GK MH Mentalbeskrivning Lilla Edet

120418 Fidji Årets Lydnads Hoffe Svenska Hovawartklubben

120414 Ajax Lkl II 152,5 poäng Bengtsfors

2011

111008 Appach GK MH Mentalbeskrivning Lilla Edet

111001 Ajax Lkl I 158,5 poäng Färgelanda

111001 Esska Lkl III 280,5 poäng Färgelanda

110917 Fidji elit 278,5 poäng ED

110910 Ajax Lkl I 166 poäng Munkedal

110903 Elit 305 poäng LPELIT SELCH Mellerud

110828 AnnZoo INT utst Juniorklass Very Good Västra Kennelklubben Backamo

110807 Ajax Lkl I 152,5 poäng Vänersborg

110710 AnnZoo NAT utst Juniorklass Excellent Svenska Hovawartklubben Osby

110703 Fidji elit 242,5 poäng Mellerud

110702 Fidji elit 284,5 poäng Mellerud

110604 Ajax INT utst Juniorklass Excellent Norra Älvsborg Vänersborg

110604 AnnZoo INT utst Juniorklass Excellent Norra Älvsborg Vänersborg

110604 Appach INT utst Juniorklass Excellent Norra Älvsborg Vänersborg

110529 Fidji elit 280,5 poäng Uddevalla

110528 Fidji GK Lägre-Spår Färgelanda

110514 Fidji elit 222,5 poäng Lilla Edet

110508 Fidji elit 243,5 poäng Vänersborg

110501 Fidji elit 255 poäng Färgelanda

2010

101220 Appach NAT utst Valpklass 6-9mån HP & BIM Svenska Hovawartklubben Åstorp

101010 Esska Lkl III 180,5 poäng Uddevalla

101002 Fidji GK MT Mentaltest 356 poäng Sjöbo

100912 Esska NAT utst Öppenklass Excellent CK 4 Btkl Svenska Hovawartklubben Tånga Hed Vårgårda

100912 Esska och Fidji GK Exteriörbeskrivning Svenska Hovawartklubben Tånga Hed Vårgårda

100910 Esska Lkl III 181 poäng AFH Svenska Hovawrtklubben Vårgårda

100910 Fidji elit 229 poäng AFH svenska Hovawartklubben Vårgårda

100508 Fidji Lkl III 299 poäng LPIII Lilla Edet

100502 Fidji  Lkl III 270 poäng Färgelanda

2009

090913 Fidji Appell-Spår 298,5 poäng Uppflytt Färgelanda

090912 Esska GK MT Mentaltest 412 poäng Lerum

090905 Fidji Lkl III 267,5 poäng Mellerud

090705 Esska NAT utst Öppenklass 1 AFH Svenska Hovawartklubben Osby

090705 Fidji NAT utst Öppenklass 1 AFH Svenska Hovawartklubben Osby

090704 Esska Lkl II 173,5 poäng LPII Bästa Lydnads Hoffe 2009 AFH Svenska Hovawartklubben Osby

090704 Fidji Lkl III 228 poäng AFH Svenska Hovawartklubben Osby

090626 Esska Lkl II 145,5 poäng Uddevalla

090516 Esska Lkl II 177 poäng Vänersborg

090516 Fidji Lkl II 184,5 poäng LPII Vänersborg

090503 Esska Lkl II 184 poäng  Färgelanda

090503 Fidji LklII 174 poäng Färgelanda

2008

081005 Esska Lkl II 136 poäng Färgelanda

081005 Fidji Lkl II 184 poäng Färgelanda

080906 Fidji GK MH Mentalbeskrivning Schäferhundklubben Uddevalla

080725 Esska Lkl I 175,5 poäng LPI Uddevalla

080709 Fidji Lkl I 171,5 poäng LPI Färgelanda

080627 Esska Lkl I 188,5 poäng Bästa Lydnadsresultathund Råhagen Uddevalla

080627 Fifdji Lkl I 178,5 poäng Råhagen Uddevalla

080504 Esska Lkl I 178 poäng Färgelanda

080504 Fidji Lkl I 177,5 poäng Färgelanda

2007

070701 Esska NAT utst Öppenklass 2 AFH Svenska Hovawartklubben Osby

070630 Esska Lkl I 137,5 poäng AFH Svenska Hovawartklubben Osby

070526 Esska GK MH Mentalbeskrivning OG Uddevalla

2006

060812 Esska INOFF utst Valpklass 1 Lilla Edet

060715 Esska INOFF utst Valpklass 1 & HP Årjäng

060702 Esska NAT utst Valpklass Very Good AFH Svenska Hovawartklubben Osby